Menu stron

Ile kwiatów w bukiecie?

bukiet z różami

Niezależnie od tego, czy zbliża się okazja, czy jej wcale nie ma, podarowanie komuś drobnego upominku lub bukietu gwarantuje uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Każdy z nas bowiem kocha niespodzianki i prezenty, które podkreślają to, jak ważni jesteśmy dla drugiej osoby oraz to, jakim uczuciem nas obdarza. Niewiele osób jednak wie, że ilość kwiatów w kompozycji jest zależna od okazji oraz tego, co chcemy przekazać swoim upominkiem. Więcej na temat florystycznej etykiety dowiedzą się Państwo właśnie tutaj!

Ile kwiatów w bukiecie, czyli florystyczny savoir-vivre

Przy wręczaniu bukietów istotne okazują się nie tylko kolor oraz rodzaj roślin, ale także ich liczba. Nie wręczylibyśmy dużej wiązanki czerwonych róż swoim pracownikom z okazji ich urodzin, ponieważ róże oraz czerwień zarezerwowane są przede wszystkim dla naszych najbliższych, których obdarzamy miłością. Podobnie nie zdecydowalibyśmy się obdarowanie babci dwoma samotnymi tulipanami - a dlaczego?

Pierwszy argument jest bardzo praktyczny: parzysta ilość kwiatów wygląda mniej atrakcyjnie i gorzej się układa, dlatego w przypadku mniejszych bukietów warto zdecydować się na kompozycje parzyste. W przypadku większych wiązanek, składających się z kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu roślin, parzystość nie ma aż tak dużego znaczenia pod względem funkcjonalności. Ma jednak znaczenie z punktu widzenia savoir-vivre'u florystycznego – parzysta ilość zarezerwowana jest bowiem dla wiązanek pogrzebowych lub nagrobnych. Wyjątkami są tutaj wyżej wspomniane większe kompozycje lub okazje, które wymagają użycia nieparzystej ilości roślin takie jak urodziny czy rocznica.

Uniwersalny podarunek, jakim są kwiaty mogą zachwycić zarówno skromnymi, mniejszymi kompozycjami, którymi obdarowujemy mamę czy babcię z okazji ich świąt, jak i dużo większych wiązanek na specjalne wydarzenia takie jak ślub czy okrągłe rocznice. Niezależnie od tego, z jakiej okazji chcą Państwo wręczyć bukiet bliskiej osobie, u nas mogą Państwo liczyć nie tylko na profesjonalne podejście czy najświeższe rośliny. Nasze rośliny są dostarczane bezpośrednio, bez jakichkolwiek pośredników, co sprawia, że cena kompozycji jest niższa niż w przypadku innych dostawców, a klient płaci wyłącznie za kwiaty, bez żadnych ukrytych opłat. W naszej ofercie znajdą Państwo wiązanki, które pozwolą nam uszczęśliwić kolejną osobę naszymi pięknymi kompozycjami!