Menu stron

Jakie kwiaty dla nauczyciela?

bukiet kwiatów

Jeśli mowa o bukietach, to należy pamiętać, że ilość oraz rodzaj wręczanych kwiatów ma ogromne znaczenie. Gatunek rośliny dobieramy zawsze w zależności od osoby, którą nimi obdarowujemy oraz od wzajemnych relacji. Dlatego zależnie od tego czy wybieramy bukiet dla ukochanej, mamy czy na urodziny koleżanki, nasz wybór będzie się znacząco różnił. W tym artykule dowiesz się więcej na temat symboliki wybranych roślin oraz tego, które z nich wybrać dla nauczycieli z okazji ich święta.

Choć dzień nauczyciela przypada raz w roku, 14 października, w trakcie roku szkolnego jest mnóstwo innych okazji, aby podziękować dydaktykom za przekazywaną wiedzę oraz opiekę, jaką obdarzają wychowanków każdego dnia. Wybór odpowiedniego prezentu przysparza nie lada kłopotu młodym osobom, które dopiero wchodzą w świat dorosłości i poznają znaczenie gestów uprzejmości wobec innych.

Jakie kwiaty dla nauczyciela wybrać?

Najczęściej wybieranym podarunkiem jest bukiet – bardzo klasyczny, uniwersalny pomysł dla każdego nauczyciela. Należy jednak zwrócić uwagę na ilość oraz wybór odpowiednich kwiatów. Jeśli wręczamy bukiet samodzielnie i w swoim imieniu wystarczy wybrać pojedynczą czerwoną różę lub słonecznik. Będzie to piękne uhonorowanie poświęconego czasu i nauki, którą przeznaczył pedagog w Twój rozwój. Warto wybierać kolory klasyczne i popularne takie jak czerwony, różowy czy pomarańczowy, które mają uniwersalną symbolikę oznaczającą podziękowania i szlachetność. Pojedyncze rośliny, które polecamy to także te doniczkowe, które będą niezwykle długo przypominać o tym pięknym geście wdzięczności.

Jeśli prezent zostanie wręczany w imieniu całej klasy, jak na przykład się dzieje w przypadku wychowawców, najlepiej sprawi się cały bukiet ciętych kwiatów. Dobierajmy kwiaty, które wyróżnia trwałość - dzięki temu ulubiony pedagog będzie się mógł dłużej cieszyć otrzymanym upominkiem. Decydując się na kolorowy bukiet z goździków należy mieć na uwadze ich drobną budowę - dobieramy około 20-30 sztuk lub używamy ich większych odmian. W przypadku róż sprawdzi się piękny, klasyczny bukiet z różowymi łebkami, które symbolizują wdzięczność i podziękowania. Możemy się także zdecydować na piękne 15-20 sztuk w wielogatunkowej kompozycji lub flowerboxów, które zachwycą oryginalnością i na długo zapadną w pamięci obdarowywanego nauczyciela. Niezależnie od tego które spośród wspomnianych przez nas roślin zostaną wybrane, dydaktycy z pewnością docenią ten piękny gest.