Menu stron

Jesienne bukiety ślubne

bukiet na ślub

Coraz więcej przyszłych małżonków rezygnuje z gorących terminów letnich na rzecz złotej, kolorowej jesieni dla daty swojej ceremonii ślubnej. Podobnie jak temperatura, zmienia się wtedy także otaczająca nas roślinność, z której warto skorzystać przy doborze wyjątkowego bukietu ślubnego. Odejście od tradycyjnej bieli wcale nie musi oznaczać nudy, wręcz przeciwnie.

Jak komponować jesienne bukiety ślubne

Kolory jesieni to najbardziej intensywne i bogate barwy, którymi raczy nas przyroda w ciągu całego roku. Ich soczystość i wyrazistość warto wykorzystać do stworzenia wyjątkowej kompozycji kwiatowej zarówno dla panny młodej, jak i elementów dekoracyjnych w Kościele czy lokalu weselnym. Choć wybór padnie na zupełnie inne rośliny niż w sezonie letnim, warto pamiętać o kierowaniu się podstawowymi zasadami łączenia kolorów oraz trwałości kompozycji.

Kolory, które przychodzą nam na myśl, gdy myślimy o jesieni to żółty, pomarańczowy, zielony i brązowy. Wybierając dwa z nich stworzysz piękny i elegancki bukiet, który fantastycznie będzie pasował do tradycyjnej sukni ślubnej. Łącząc więcej kolorów możesz skomponować sielską wiązankę, która sprawdzi się jako oryginalny dodatek do kostiumów rustykalnych lub w stylu boho.

Bukiet ślubny musi przetrwać określony czas przed, w trakcie, a także po zakończeniu oficjalnej ceremonii, dlatego wybierajmy kwiaty i rośliny, które cechują się trwałością mimo braku stałego dostępu do wody. Tutaj sprawdzą się takie rośliny jak:

  • astry,
  • dalie,
  • róże,
  • cynie,
  • vandy,
  • zatrwiany.

Są to głównie kwiaty o intensywnych kolorach, które w połączeniu z zielonymi lub brązowymi dodatkami stworzą wyjątkowy bukiet o ciepłych i nasyconych barwach. Warto jednak pamiętać, że jesień to nie tylko słoneczne dni i intensywne kolory, ale także pora deszczowa i chłodna. Zależnie od stylu ślubu i kreacji małżonków można dobrać także stonowane, chłodniejsze kompozycje kwiatowe. Tutaj sprawdzą się bluszcz, brunie, mikołajki i wiele innych, których tonacje komponują się na przykład z klimatem boho.

Niezależnie od stylistyki zaplanowanej ceremonii, jesień oferuje pełną feerię barw, kształtów i kolorów roślin, pośród których każda para wybierze dla siebie odpowiednie dodatki. Warto pamiętać także, że nie tylko kobieta może wzbogacić swoją kreację o piękny bukiet. Mężczyzna ma tę możliwość, dzięki butonierce – skomponowana wiązanka w wersji mini podkreśli uroczysty charakter wydarzenia i w oryginalny sposób połączy kreacje przyszłych małżonków.