Menu stron

Jaki bukiet ślubny zimą?

bukiet ślubny

Choć wydawać by się mogło, że zimowa pora roku nie obfituje w roślinność, hodowcy zadbali o to, by wybór kwiatów ciętych spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Dostępne kwiaty sprawdzą się zarówno jako dekoracja do naszych domów, ale także pozwolą stworzyć wspaniałe kompozycje bukietów ślubnych. Zima zaskakuje równie mocno pod względem organizowanych uroczystości - panująca aura tworzy wyjątkowo bajkową atmosferę. Dobierając odpowiednie kwiaty i dodatki łatwo będzie stworzyć ślub w stylu baśniowym, boho, rustykalnym czy nawet glamour, ponieważ delikatne, chłodne barwy fantastycznie komponują się z ich kolorystyką.

Zimowy bukiet ślubny
Zależnie od dobieranych roślin i dekoracji możemy stworzyć przepiękne i uroczyste przyjęcie, które zostanie zapamiętane na długo nie tylko przez parę młodą, ale także zaproszonych gości. Kwiaty do wyjątkowych kompozycji ślubnych dostępne zimą to między innymi:

  • róże,
  • frezje,
  • tulipany,
  • goździki.

W wiązankę warto także wkomponować dodatki, które dostępne są tylko o tej porze roku, dekoracyjną gipsówkę, hipericum czy  liście eukaliptusa, które podkreślą charakter bukietu.

Do kompozycji w stylu glamour najlepiej wpasują się tradycyjne, białe lub pastelowe odcienie kwiatów, do których można także dodać elementy pozłacane lub posrebrzane, które będą fantastycznie współgrały z pozostałymi dekoracjami weselnymi. Dla bukietów w stylu retro lub boho polecamy dodanie stonowanych, ale bardziej barwnych roślin w kolorach przyćmionego brązu, bordo czy butelkowej zieleni, które fantastycznie oddadzą styl uroczystości.

Choć wydawać by się mogło, że zima jest najmniej odpowiednią porą roku na uroczystości ślubne, okazuje się, że dzięki nowoczesnej florystyce można tworzyć wyjątkowe kompozycje weselne i bukiety, które spełnią oczekiwania każdej pary młodej, niezależnie od zaplanowanej stylistyki uroczystości. Profesjonalni floryści potrafią dobrać odpowiednie rośliny i kwiaty, a także dekoracje, które będą współgrały z każdym stylem odpowiadając na potrzeby nowożeńców o każdej porze roku.