Menu stron

Kwiaty a okazja, czyli jak dopasować buk

bukiet różowych róż

Kwiaty są na tyle ponadczasowym prezentem, że trudno o popełnienie gafy. Niemniej jednak nie każdy bukiet okaże się w stu procentach uniwersalny. Z tego względu warto dobrze przemyśleć jego kompozycję. Poniżej poznasz kilka wskazówek, dzięki którym wybierzesz kwiaty pasujące zarówno do okoliczności, jak i osoby, którą zamierzasz obdarować.

Czym kierować się przy wyborze bukietu kwiatów?

W każdym przypadku najlepiej kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami danej osoby. Jeżeli wiesz, jakie gatunki kwiatów należą do jej ulubionych, wybór jest oczywisty. Nie zawsze jednak łatwo zdobyć tę informację. Wówczas warto dopasować bukiet do charakteru relacji, która Was łączy. Ukochanej najlepiej podarować róże, które kojarzone są z miłością. Mamie, przyjaciółce, siostrze czy szefowej lepiej wybrać kompozycję z kwiatów mieszanych.

Oczywiście równie ważna jest okoliczność, w związku z którą zamierzasz wręczyć kwiaty. Zajmując się m.in. komponowaniem bukietów z róż w Krakowie, polecamy je szczególnie na Walentynki, urodziny oraz imieniny. Na Dzień Matki, Dzień Kobiet oraz Dzień Babci sugerujemy z kolei tulipany, oraz frezje.

Kompozycje kwiatowe na szczególne okoliczności

Nieco inaczej dobiera się kwiaty z okazji ślubu. Nowożeńcom warto wręczyć kompozycje w jasnych barwach, np. białe lub jasnoróżowe. W tym przypadku dużą popularnością cieszą się tzw. flower boxy. Są nowoczesne i niekonwencjonalne, dlatego zawsze wyróżniają się na tle innych bukietów.

Jeszcze inaczej prezentuje się florystyka pogrzebowa. Na ostatnie pożegnanie najlepiej wybrać odpowiedni wieniec. Utarło się, że szczególne znaczenie ma jego wielkość. Co do zasady, większe kompozycje składają osoby najbliższe zmarłemu. Pozostali uczestnicy uroczystości raczej powinni sięgać po średnie lub małe wieńce.